Rodinná tajemství a lži

3.2.2017 - Kategorie: Články pro časopis Fenix a příznaky transformace
autor: Administrator, přečteno: 1791x

Rodinná tajemství a lži

Rodinná tajemství a lži jsou nejdestruktivnější vzorce pro děti a další generace. Pokud dítě vyrůstá v rodině,  kde se skrývají nějaké bolestné zkušenosti, např: potrat, alkohol, násilí, lež, kritika nebo neláska mezi rodiči,  potom nemůžeme očekávat štastné děti, které budou v životě upřímné, zdravě sebevědomé, zodpovědné či úspěšné.

Tichá atmosféra, dusno, kritika, smutek, prázdnota všedních dnů poznamená dítě psychicky, mentálně nebo fyzicky. Dítě vnímá vše co se doma odehrává, nemusí tomu rozumět ale přijme tento vzor za normální.

Přišla na sezení žena, která chtěla vědět, proč neměla v dětství ráda svého bratra. Když ji rodiče řekli, že bude mít sourozence, byla štastná, věděla že bude mít sestřičku a moc se na ni těšila, nemohla se dočkat až budou spolu. Jaké zklamání bylo, když přišel bratr. Nechtěla ho vidět a nepřijala ho, uzavřela se do sebe a byla smutná. Uzavřená, smutná na několik let. Když jsem se propojila, abych viděla příčinu, viděla jsem, že matka měla mít 3 děti a tak jsem ji doporučila si s matkou otevřeně promluvit o jejích těhotestvích. Po rozhovoru ji bylo řečeno, že než se bratr narodil, matka byla na umělém přerušení těhotenství. Hodně plakala, ale hlavně se v ní uvolnilo napětí zloby, které celou dobu nesla.

Některé duše mají mezi sebou dohody a pokud jim zabráníme být spolu, mohou být hluboce zraněny, což se projeví smutkem, zlobou nebo uzavřením se do sebe. Měli bychom říkat dětem pravdu, samozřejmně ve správný čas, ve správnou chvíli, kdy cítíme, že už je to vhodné. Pravda nemusí být příjemná ale osvobozuje, uvolňuje a to je nejdůležitější.

Pokud nám do života vstupují partneři, kteří nám lžou a klamou, zkusme se podívat do dětství, kde jsme to zažívali? Slibovali nám rodiče stále něco a nic nesplnili? Slíbili, že přijdou a lehnou si s Vámi do postele než usnete a místo toho se hádali v pokoji? Slíbili, že dostanete k narozeninám dárek, po které toužíte a nedostali jste nic? Říkali, že nejsou peníze na vzdělání ale na pivo vždy bylo? Dotýkal se vás někdo, nebo zneužíval a vy jste nemohli nic říct, nic dělat, protože jste ho znali, nebo jste byli malí? Ti odvážnější hledali pomoc a bylo jim řečeno, že lžou. Jaké zklamání od lidí, kteří jsou nejbližší, zklamání od mámy a táty. První zkušenosti klamu a lží.

Na sezení přišla žena, která chtěla vědět svoji budoucnost. Já ale cítila v sobě velkou lítost a měla jsem touhu ji hladit břicho. Požádala jsem ji, aby si lehla, že silně cítím její břicho a mám ji hladit a tak jsem také udělala, nerozuměla jsem tomu, ale dělala jsem, co cítím. Vůbec jsme nemluvily jen mi tekly slzy. Ptala jsme se ji, jestli si může odhrnou svetr, že se mám dotýkat holého těla. Udělala to, ale velmi nejistě. To co jsem viděla bylo hrozné. Břicho samou modřinu a podlitinu, bylo mi to jasné, podívaly jsme se na sebe a jedninné, co jsme ji řekla, že budoucnost bude podle její odvahy. Řekla mi, že to snáší jen kvůli dítěti, aby mu nezkazila ideu o rodině. Ptala jsem se jí proč? A odpověd byla protože, táta mámu také bil a ji přišlo normální to snášet, protože matka říkala, že žena toho musí hodně vydžet, už kvůli dětem. Nikdo jiný to nevěděl. Při propjení jsem k ni dostala informace a jedna byla i o tom, že během velmi krátké doby může onemocnět rakovinou. Sama mi řekla, že by si ji přála i o ni  žádá. Smutné. Matka předává dceři vzorec utrpení, místo podpory a pomoci. Po našem sezení jsme se objaly a věřím, že najde sílu odejít z velmi těžkého karmického vzorce, který si ženy nesou jejím rodem. Bylo ji ukázáno jak dopadly ženy v jejím rodě a kde je příčina. Propojila se s průvodcem a věřím, že svoje kroky povede k láskyplnějšímu vztahu k sobě i životu.

Ženy, které se nechají zneužívat a bít mají velmi silně narušené vlastní hranice at, už ze součastného nebo minulého života. Často je to ještě umocněné sliby z minulých životů, kde jsme dali dotyčnému slib manželský před Bohem, slibem na věky. Také rituály a magie dávných dob hrají velkou roli, pokud nedokážeme vztah opustit. Život, ten součastný, je jediný, který máme a dospělost je zodpovědnost. Pokud budeme zavírat oči, lhát si a mít tajemství, budeme se dívat na své děti, jak žijí co jsme jim předali. Žijme v pravdě k sobě a krok po kroku dělejme změny, za které nám naše děti budou vděčné, protože je tím propoušíme z utrpení.

 

 

zpět